Biz Kimiz?

AVUKAT - ARABULUCU MELTEM TEMURER

1967 Ankara doğumluyum. 1989 yılında A. Ü. Hukuk Fakültesi'nden mezun oldum. 1990 yılında Yetkin Hukuk Bürosunu kurdum ve o günden beri avukatlık faaliyetlerimi yürütmekteyim. Özel hukuk alanında yoğun çalışmalarım oldu. Gayrimenkul hukuku, enerji hukuku, şirketler hukuku, imar hukuku, icra iflas hukuku, aile hukuku konularında dava yoğunluğumuz bulunmaktadır. 2017 yılından itibaren arabulucu olarak da hizmet vermekteyim.

 

Son iki yıl içinde 5 farklı üniversite bünyesinde arabulucu uzmanlık eğitmenliği yaptım. Bu süreçte Ankara Barosunda ve çeşitli radyo programlarında “Arabuluculuk Etkin Taraf Vekilliği ve Etik Kurallar” hakkında konuşmacı olarak katıldım. Ayrıca “Singapur Sözleşmesinin Arabuluculuk Üzerine Yansımaları Sempozyumu”, İstac’ın MED. ARB. konulu semineri, Adalet Bakanlığı’nın “Bankacılık ve Finans” konularında Arabuluculuk Sempozyumu olmak üzere pek çok ulusal ve uluslararası eğitim seminerlerine katıldım.

 

2021 yılının sonunda ise Dostel Arabuluculuk Merkezine ortak olarak katıldım.  2023 yılında ortağı olduğum Dostel Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Merkezinin yönetim kurulu başkanı olarak şirketimizi temsil etmekteyim. Mesleki faaliyetlerimin yanı sıra birçok kadın derneklerinde görev yaptım. Çocuklarımın eğitimi sürecinde, bir süre, TED Ankara Koleji Okul Koruma Derneği Başkanlığı yaptım. Halen BADER (Bağımsız Arabulucular Derneği) genel sekreterliği görevimi yürütüyorum.